اخبار > کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت برگزار شد+ عکس/ هرساله 6 تا 10 میلیون نفر به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت برگزار شد+ عکس/ هرساله 6 تا 10 میلیون نفر به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت به روش مدل جامع سیستماتیک (shep mode)  در مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد؛ دکتر محسن مرادی اظهار داشت: آشنایی و یادگیری بهورزان، کارکنان شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی و نیز خانه های بهداشت با راه های پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت از جمله اهداف مهم برگزاری این کارگاه است.

کارشناس ایدز و هپاتیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با بیان اینکه طبق تحقیقات صورت گرفته 235 میلیون نفر از مردم جهان مبتلا به هپاتیت ویروسی هستند، اضافه کرد: حدود 6 تا 10 میلیون نفر در سال به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود.

سیدحسن فقیهی ابراز داشت: هر ساله در جهان یک میلیون و 400 هزار نفر به علت ابتلا به هپاتیت جان خود را از دست می دهند این در حالی است که بالای 95 درصد از بیماران مبتلا به هپاتیت C می توانند در عرض 2 تا 3 ماه به طور کامل درمان شوند.

وی با اشاره به برنامه جهانی بدون هپاتیت (NO HEP) که بر سه محور استوار است، گفت: انجام واکسیناسیون، تشویق مردم و تمهید امکانات برای انجام آزمایش و دسترسی بیماران به درمان مناسب محور های اساسی این برنامه است.

مسئول مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شهرستان بویراحمد، نیز ابراز داشت: 90 تا 95 درصد کسانی که واکسن را به طور کامل(سه دوره) دریافت می کنند در برابر ویروس هپاتیتB  مصونیت پیدا می کنند که این مصونیت مادام العمر بوده و نیازی به دریافت واکسن یادآور ندارند.

حسن تقی زاده افزود: مصرف کنندگان مواد مخدر، رفتار های پرخطر، همسران مبتلا به هپاتیت، نوزادان مبتلا به هپاتیت B وC، افراد دریافت کننده عضو و بافت پیوندی و دریافت کنندگان اقدامات تاتو و خالکوبی، از جمله گروه های مستعد ابتلا به بیماری هپاتیت هستند.

وی در خصوص زمان واکسیناسیون در بزرگسالان عنوان کرد: افراد بزرگسال می توانند نوبت اول واکسن هپاتیت را در هر زمان به اختیار، نوبت دوم را یک تا دو ماه بعد از نوبت اول و همچنین نوبت سوم را پنج ماه بعد از نوبت دوم، دریافت کنند.

به گزارش وب دا؛ کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت به روش مدل جامع سیستماتیک (shep mode)با حضور ماماها، مراقبین سلامت، کاردان ها و کارشناسان مبارزه با بیماری ها طی دو روز در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد برگزار شد.142_7_5

 

 

 


١١:١٨ - دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٦٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٥خروج
آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107