اخبار > به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان؛


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان؛

همایش پیاده روی به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان، با حضور جمعی از کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد؛ معاون مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در حاشیه این همایش پیاده روی، گفت: هفته پویش ملی مبارزه با سرطان از تاریخ یکم لغایت هفت بهمن ماه با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» نامگذاری شده است.

 فخرالدین معصومی، ادامه داد: کم تحرکی به عنوان یکی از عوامل ابتلا به سرطان نام برده شده که ورزش می تواند به جلوگیری از ابتلا به سرطان کمک کند .

 

وی افزود: عدم استفاده از مواد غذایی تازه، مصرف بالای غذاهای کنسروی، کم تحرکی، مصرف دخانیات و مصرف الکل، زمینه ساز بروز انواع سرطانها هستند.

 

معصومی هدف از برگزاری این همایش را اطلاع رسانی به عموم مردم در زمینه شناسایی علائم هشدار دهنده سرطان و تشخیص زودتر و درمان موثرتر عنوان کرد.

 

بدر پایه این خبر؛ کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان، با حمل پلاکارد حاوی شعار مبارزه با سرطان، مسیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد تا پارک ولایت را به صورت پیاده روی طی نمودند و در پایان با حرکات نرمشی، این هفته را گرامی داشتند.142-7-15

 

 ١١:٢٠ - دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٣خروج
آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107