منوی مرکز بهداشت
اخبار > کارگاه بیلی و عدم مصرف داروهای گیاهی در کودکان برگزار شد+ عکس


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه بیلی و عدم مصرف داروهای گیاهی در کودکان برگزار شد+ عکس

معاون مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، گفت: کارگاه بیلی و عدم مصرف داروهای گیاهی به همت واحد سلامت خانواده شهرستان بویراحمد با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه و کارشناسان مامای شهرستان بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد؛ مهندس فخرالدین معصومی در خصوص  اهداف اولیهBayleyIII اذعان داشت:  هدف شناسایی کودکان دارای تأخیر رشد و تهیه اطلاعات در زمینه برنامه‌ریزی برای مداخله درمانی برای پزشک می‌باشد.

وی در ادامه بیان داشت: آزمون BayleyIII، نوعی ابزار ارزیابی است که به‌صورت فردی اجرا شده و به ارزیابی عملکرد رشد نوزادان و کودکان خردسال بین سنین 1 تا 42 ماه می‌پردازد؛ که برای شناسایی کودکان خردسال دارای تأخیر تکاملی و نیز کمک به  پزشک در زمینه برنامه‌ریزی مداخلات درمانی مورد استفاده قرارمی گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پزشک، با اجرای آزمون BayleyIII، می‌تواند میزان قابل توجهی اطلاعات کمی و کیفی، جهت مقایسه کودک با هم‌سالان خود به‌دست آورد.

معصومی در ادامه افزود: این آزمون نمرات رشدی را که به‌طور ویژه جهت ترسیم روند پیشرفت کودک در ارزیابی‌های دوره‌ای درنظرگرفته می شوند، به‌دست می‌آورد.

معاون مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد بیان داشت: آزمون BayleyIII،  مناسب ارزیابی گروه‌های چند رشته‌ای و میدانی می‌باشد چرا که مقیاس‌های شناختی، زبانی و حرکتی را می‌توان مستقل از یکدیگر اجرا و مدیریت نمود.

وی با بیان اینکه این آزمون با تشخیص به موقع موجب مداخلۀ زودهنگام می گردد، و مداخله زود هنگام به‌عنوان کلیدی برای به‌حداقل‌ رساندن اثرات بلندمدت تأخیر تکاملی درنظرگرفته می‌شود، ادامه داد: پیشرفت کودک به‌عنوان بخشی از برنامه مداخله زودهنگام، مستندسازی می‌شود تا بدین طریق اطمینان حاصل‌شود که مداخله صورت‌گرفته، با سطح فعلی نیازهای کودک مطابقت‌ دارد یا خیر.

وی تصریح کرد: آزمون BayleyIII  داده‌های هنجارشده دقیقی را برای شیرخواران 16 روزه تا 5 ماه و 15 روزه فراهم می سازد و در حال حاضر نمرات ترازشده برای کودکان در این محدوده سنی، به ازای هر 10 روز افزایش سن (به عنوان مثال، 1 ماه 10 روز یا 1 ماه 20 روز) ارائه‌ گردیده است.

وی در پایان تصریح کرد: با انجام این کار ، میزان دقت بالایی را در زمینۀ ارزیابی تکاملی کودکان در طی این دورۀ رشد سریع ارائه می دهد.7-


 


١٤:١٩ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٩٠٠    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان؛
نشست سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد با بخشدار کبگیان برگزار شد+ عکس
کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت برگزار شد+ عکس/ هرساله 6 تا 10 میلیون نفر به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود
کارگاه آموزشی ارزیابی عملکرد کارکنان و اتوماسیون اداری برگزار شد+ عکس
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات مرکز چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان بویراحمد است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج