منوی مرکز بهداشت
اخبار > کارگاه عملیات پاسخ بلایا و فوریت ها (EOP) در شهرستان بویراحمد برگزار شد+ عکس


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه عملیات پاسخ بلایا و فوریت ها (EOP) در شهرستان بویراحمد برگزار شد+ عکس

  سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری کارگاه عملیات پاسخ بلایا و فوریت ها (EOP)  به همت واحد  مدیریت بحران و بلایا خبر داد و گفت: بلاياي طبيعي در ايران به علت تبعات گسترده آن،  نيازمند مديريت توانمند در سطح مسئولين و نهاد هاي اجرايی می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد؛ دکتر محسن مرادی، اذعان داشت: ايران به دليل شرايط  ژئو پليتيک و تنوع اقليمی که دارد ششمين كشور بلاخيز، دهمین کشور زلزله خیز جهان و چهارمين كشور بروز بلايای ـ طبيعی در آسيا محسوب می شود.

وی تصریح کرد: زندگی بشر همواره باحوادث غير مترقبه همراه بوده است؛ تغيير و حوادث ناشی از طبيعت و شرايط محيطی بدون دخالت مستقيم انسان بلایای طبیعی گفته می شود.

دکتر مرادی با تاکید بر استعداد بلاخيز بودن ايران، ادامه داد:  آمادگی و مقابله با بحران ، نيازمند مديريت بحران و توانمندی توام با جلب مشاركت همگانی است، در این راستا وزارت بهداشت ساختار مقابله با بلایا درایران را با دو "كميته ملی كاهش اثرات بلايای طبيعی و کمیته ستادحوادث غيرمترقبه" در سطوح مختلف طراحی و برنامه ریزی نمود.

وی خاطر نشان کرد: واحد کاهش خطر و بلایا در تمامی سطوح ملی و فراملی پیش بینی شده و دارای پنج برنامه اصلی می باشد که این برنامه ها درتمام سطوح قابل اجرا می باشد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد برنامه ارزیابی ایمنی و خطر بلایا، دارت نظام مراقبت وقوع و پیامد های بلایا،  برنامه کاهش آسیب پذیری سازه ای و غیر سازه ای در واحد های بهداشتی،  برنامه دارت یا ارزیابی و آموزش آمادگی خانوار و برنامه عملیات پاسخ در بلایا و فوریت ها که همکاران ما در سطوح مختلف مشغول ارائه خدمت هستند را از برنامه های اصلی کاهش خطر و بلایا عنوان کرد.

دکتر مرادی در پایان اذعان نمود: با توجه به گستردگی برنامه ها و مدیریت در شرایط بحران در چهار فاز پیشگیری، آمادگی، پاسخ و ارزیابی قابل اجرا می باشند که مهمترین مرحله  همان فاز پیشگیری و آمادگی است.7-142


 


٠٨:٠٤ - پنج شنبه ١٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢١٩٧    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان؛
نشست سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد با بخشدار کبگیان برگزار شد+ عکس
کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت برگزار شد+ عکس/ هرساله 6 تا 10 میلیون نفر به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود
کارگاه آموزشی ارزیابی عملکرد کارکنان و اتوماسیون اداری برگزار شد+ عکس
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات مرکز چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان بویراحمد است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج