منوی مرکز بهداشت
اخبار > کمیته درون بخشی آنفولانزا در یاسوج برگزار شد+عکس


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته درون بخشی آنفولانزا در یاسوج برگزار شد+عکس

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری دو کمیته درون بخشی آنفولانزا و پویش ملی پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان پستان در این مرکز خبر داد و گفت: پیگیری ،مراقبت و درمان افراد مشکوک و افراد مبتلا به آنفلوانزا و غربالگری سرطان پستان در گروه هدف در طول این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد، دکتر محسن مرادی اظهار داشت: با توجه به فصل سرما و احتمال شیوع بیماری آنفلوانزا در سطح شهرستان، با آموزش های لازم در جامعه به خصوص در مدارس و مکان های عمومی و ادارات  از شیوع این بیماری ویروسی بکاهیم.

وی در خصوص اهمیت همه گیری آنفولانزا در سطح گسترده افزود: افراد در معرض خطر از جمله: سالمندان، افراد دچار نقص ایمنی، افرادی که دارای  دیابت کنترل نشده هستند و بیماران دیالیزی، باید واکسینه گردند.

مرادی ادامه داد: آموزش در سطح مدارس باید به گونه ای باشد که دانش آموزان در درجه نخست از خود در مقابل ویروس محافظت نمایند و با دانستن  رفتار ایمنی از بروز بیماری جلوگیری نمایند و در صورت بیمار شدن استراحت و راه های های عدم انتقال بیماری را مد نظر داشته باشند.

وی به سیستم های مراقبتی اشاره کرد و ابراز داشت: مراقبت دیده وری،  مرکز مادوان به عنوان مرکز دیده وری شهرستان بویر احمد با  جمعیت بیش از 31 هزار نفر و میانگین مراجعه روزانه به پزشک 40 تا 50 بیمار می باشد؛ این مرکز کار ثبت موارد شبه آنفولانزا را انجام می دهد.

وی گفت: سیستم مراقبت بیمارستانی کار ثبت، گزارش و نمونه برداری از موارد بستری، با تشخیص آنفولانزا را انجام خواهد داد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد ادامه داد: سیستم مراقبت آزمایشگاهی از کلیه افراد مشکوک به آنفولانزای انسانی و پرندگان و بیماران بستری با تشخیص پنومونی ویرال یا پنومونی شدید که تشخیص دیگری مطرح نباشد نمونه گیری کرده و نمونه ها به آزمایشگاه منطقه ای واقع در مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز ارسال خواهد گردید.

وی تصریح کرد: سیستم مراقبت مرزی با توجه به ارتباط جمعیت ها و تردد در مرزها و جابه جایی متداوم مراقبت مرزی در پایگاههای بهداشتی، در زمینه کنترل آنفولانزا اجتناب ناپذیر است.

دکتر مرادی اذعان داشت: مقرر گردید برنامه ارزیابی تشخیص زودرس و غربالگری کلیه زنان گروه هدف توسط ماماهای مراکز خدمات جامع سلامت  و پایگاه ها ضمن فراخوانی ارزیابی نموده، در سامانه سیب ثبت و گزارش نمایند.

وی افزود:  بهورزان ضمن فراخوانی زنان گروه هدف وارجاع به ماما ها کلیه آموزشهای لازم در خصوص خودمراقبتی و خودآزمایی سینه را با همکاری ماماها انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه خیریه نور با تداوم همکاری در حمایت های مادی و معنوی به کلیه بیماران بخصوص افراد بیمار سرطانی بی بضاعت، برنامه ریزی و همکاری لازم جهت غربالگری برنامه تشخیص زودرس سرطان بخصوص در حاشیه شهرها بعمل می آورند.

به گزارش وب دا؛ با حضور سرپرست، معاون و کارشناسان مسئول مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد و کارشناس امور آزمایشگاهی مرکز خدمات جامع سلامت شهید ولی پور مادوان، در دفتر سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، کمیته درون بخشی آنفولانزا و پویش ملی پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان پستان، صورت گرفت.7-142

 


 

 


١٢:٥٢ - پنج شنبه ١٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٥خروج
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
به مناسبت هفته پویش ملی مبارزه با سرطان؛
نشست سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد با بخشدار کبگیان برگزار شد+ عکس
کارگاه تربیت مربی آموزش پیشگیری، کنترل و درمان هپاتیت برگزار شد+ عکس/ هرساله 6 تا 10 میلیون نفر به مبتلایان هپاتیت در جهان افزوده می شود
کارگاه آموزشی ارزیابی عملکرد کارکنان و اتوماسیون اداری برگزار شد+ عکس
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات مرکز چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان بویراحمد است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج