پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد+تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

در شهرستان بویراحمد برگزار شد:

مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد+تصاویر

طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد معرفی و از تلاشهای رئیس قبلی این مرکز تقدیر بعمل آمد.

به گزاش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم،با بیان اینکه مدیریت عبارت است از علم و هنر بکارگیری و جذب منابع در جهت نیل به اهداف سازمانی، گفت: در نظام سلامت که اهداف حیاطی و تعیین کننده سلامت جامعه می باشد، باید با دقت و ظرافت تغییرات مدیریتی صورت گیرد.

دکتر رضا چمن  ادامه داد: نظام دانشگاهی را باید بر مدار علمی هدایت و از حواشی فرسایشی بی حاصل، پرهیز کرد.

وی با بیان اینکه پایش و نظام ارزشیابی در نظام سلامت تعریف شده است و بر اساس اصول و مبنا استوار شده است، افزود: در نظام سلامت سطح بندی خدمات تعریف شده است که باید بر اساس شاخص بیان شود و شاخص های بهداشتی را باید بر اساس استاندارد مورد انتظار ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه باید با ابتکار، خلاقیت، نوآوری و انعطاف پذیری در انتخاب راه حل با رویکرد حل مسأله پیش برویم، ادامه داد: باید نقطه ضعف ها را ارزیابی، تحلیل و اولیت بندی کرد و برنامه عملیاتی مداخله طراحی و آن را اجرا کرد.

وی تأکید کرد: انتظاری که از مدیران دانشگاه و مراکز بهداشتی می رود این است که پاسخگوی شاخص ها باشند.

شاخص های سلامت استان از بهترین شاخص های دانشگاه های هم تیپ است

وی در خصوص شاخص های سلامت، عنوان کرد: شاخص های سلامت استان از بهترین شاخص های دانشگاه های هم تیپ است و حتی شاخص های مرگ و میر کودکان و نوزادان از متوسط کشوری نیز کمتر است.

دکتر چمن ادامه داد: در برنامه تحول سلامت، وزارت بهداشت از هفت برنامه تحول سلامت بعد از ارزیابی مشخص نمود که دانشگاه علوم پزشکی استان در بین دانشگاههای هم تیپ، بالاتر از استان های دیگر قرار دارد و همچنین در پنج تا از شاخص ها بهتر از متوسط کشوری عمل نموده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین نعمتها این است که بتوانیم دردی را از مردم درمان کنیم و این توفیقی است که خداوند به ما ارزانی داشته تا بتوانیم در عرصه سلامت نقش آفرینی کنیم.

در پایان دکتر چمن از دکتر محمدرضا محمدی در طول دوران ریاست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد تقدیر و تشکر نمود و موفقیت در آزمون دستیاری را به وی تبریک گفت، همچنین از دکتر فخرالدین معصومی به خاطر چند مدتی که سرپرستی مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد را بر عهده داشتند، تقدیر و تشکر نمود.

ابلاغ دکتر محسن مرادی، رئیس جدید مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد که توسط دکتر رضا چمن امضاء گردیده بود جهت حاضرین در این مراسم، قرائت شد.

بر پایه این خبر طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن شهید دکتر کنعانی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد معرفی و از تلاشهای رئیس قبلی این مرکز تقدیر بعمل آمد.7-15-142

خبر: مهران قاسمی


١٠:٤٧ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٠٦٢    /    تعداد نمایش : ١٣٩٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53166
 بازدید امروز : 100
 کل بازدید : 246392
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5