پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > ارتقای شاخص های سلامت خانواده یکی از اولویت های کاری است+تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، عنوان کرد:

ارتقای شاخص های سلامت خانواده یکی از اولویت های کاری است+تصاویر

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در کارگاه آموزشی دیابت، کم خونی و بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری، گفت: ارتقای شاخص های سلامت خانواده یکی از اولویت های کاری است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ کارگاه دیابت، کم خونی و بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری با حضور 57 نفر از ماما و بهداشتکار دهان و دندان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر محسن مرادی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در این کارگاه آموزشی، اظهار داشت: مامایی به ­عنوان یک حرفه مسئولیت­ پذیر است که علاوه بر مراقبت و مشاوره حین بارداری، زایمان و پس از زایمان در پیشگیری از بیماری های زنان نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

وی با بیان اینکه مراقبت در دوره های مختلف بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است، ادامه داد: از مهمترین شاخص بهداشتی، شاخص مرگ و میر زنان باردار می باشد که با دسترسی افراد به خدمات بهداشتی خوشبختانه میزان این شاخص رو به کاهش می باشد .

دکتر مرادی افزود: زنان باردار بعنوان جزئی از جامعه نیاز به دریافت خدمات بهداشتی در حد مطلوب دارند و برای اینکه این مرحله را به پایان برسانند، نیاز به توجه و مراقبت خاصی دارند که این مراقبت ها توسط کارمندان بهداشتی خصوصاً ماماها انجام می گیرد .

بر پایه این خبر، کارگاه آموزشی یک روزه دیابت، کم خونی و بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری با حضور مدرسین؛ میترا صفری کارشناس ارشد مامایی و دکتر فریدون روایی؛ دندانپزشک و با حضور 57 نفر از ماما و بهداشتکار دهان و دندان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، برگزار شد.7-15-142

خبر: مهران قاسمی


١٢:٣٣ - سه شنبه ١٤ دی ١٣٩٥    /    شماره : ١٤١٠٦    /    تعداد نمایش : ٨٧١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53164
 بازدید امروز : 98
 کل بازدید : 246390
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5