پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > انجام ارزیابی روشنایی محیط کار ادارات شهر یاسوج


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای، خبر داد:

انجام ارزیابی روشنایی محیط کار ادارات شهر یاسوج


کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای با بیان اینکه تأمین نور کافی و مناسب در محیط کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: ارزیابی روشنایی محیط کار پنج اداره در شهر یاسوج، صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ حسین آرمین، اظهار داشت: واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با اعزام پنج تیم از کارشناسان بهداشت حرفه ای، به ارزیابی روشنایی اتاق کار کارکنان ادارات سطح شهر یاسوج، اقدام نمودند.

وی ادامه داد: از مجموع 188 ایستگاه مورد سنجش روشنایی، تعداد 131 ایستگاه دارای روشنایی مطلوب و تعداد 57 ایستگاه دارای روشنایی نامطلوب بوده است.

آرمین افزود: به طور کلی پس از سنجش 5 اداره در سطح شهر یاسوج، تعداد 52 نفر از کارمندان در معرض روشنایی نامناسب قرار داشتند که آموزش های لازم در خصوص اقدامات اصلاحی و کنترل روشنایی، ارائه شد.

وی با بیان اینکه نور یکی از عوامل مهم فیزیکی است که وجود آن در تمام محیط‌های زندگی و کار اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: تأمین روشنایی مناسب برای کار، مطالعه و تفریح، یکی از اصول اولیه مدیریت تأمین سلامت است.

آرمین افزود: مقدار نوری که در محیط‌ های کاری مختلف لازم است تامین شود تا به سلامت چشم‌ها و نیز دقت انجام کار صدمه نزند، بسته به نوع فعالیت و محیط متفاوت بوده و تابع جداول استاندارد است.

 وی خاطرنشان کرد: داشتن مقدار نور لازم برای هر کاری و اندازه‌گیری آن به منظور پیشگیری از آسیب‌های بینایی و انجام کار درست، از شرایط اساسی مدیریت ایمنی محیط کار است.7-15-142

خبر: مهران قاسمی

 ١٢:٢٨ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٥٦١    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53162
 بازدید امروز : 96
 کل بازدید : 246388
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4