جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧
اخبار > خطرسنجی بیماریهای غیر واگیر در ادارات شهرستان بویراحمد، اجرا می شود+ تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

معاون مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد:

خطرسنجی بیماریهای غیر واگیر در ادارات شهرستان بویراحمد، اجرا می شود+ تصاویر

معاون مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در جلسه توجیهی که با حضور مسئولین مراکز بهداشتی و درمانی و مسئولین پایگاه های سلامت برگزار شد، گفت: خطرسنجی بیماریهای غیر واگیر در ادارات شهرستان بویراحمد، اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مهندس فخرالدین معصومی، اظهار داشت: طرح مجموعه مداخلات پیشگیرانه از بیماری های غیرواگیر در نظام مراقبت های بهداشتی اولیه موسوم به «ایراپن» در ادارات شهرستان بویراحمد، اجرا می شود.

وی ادامه داد: چهار بیماری سکته قلبی و مغزی، سرطان های شایع و سرطان روده بزرگ، به همراه چهار عامل کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف دخانیات و الکل، مهم ترین دلایل مرگ و میر ناشی از بیماری ‌های غیرواگیر هستند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی اجرای طرح ایراپن، سنجش وضعیت سلامت کارکنان و پیشگیری از ابتلا به بیماری است.

مهندس معصومی، اذعان داشت: بر پایه این طرح، مراقبین سلامت شاغل مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین پایگاه های سلامت واقع در شهرستان بویراحمد با حضور در ادارات این شهرستان به خطرسنجی بیماریهای غیر واگیر، می پردازند.

وی یادآور شد: آزمایش های قند خون، چربی خون و سنجش فشارخون، وزن و BMI، به صورت رایگان و ثبت آنها در رایانه از جمله خدماتی که توسط مراقبین سلامت صورت می گیرد.

برپایه این خبر، جلسه توجیهی طرح مجموعه مداخلات پیشگیرانه از بیماری های غیرواگیر در نظام مراقبت های بهداشتی اولیه موسوم به «ایراپن» با حضور 44 نفر از مسئولین مراکز بهداشتی و درمانی و مسئولین پایگاه های سلامت در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد برگزار شد.7-15-142

خبر: مهران قاسمی

 


١٢:٢١ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٦٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 52486
 بازدید امروز : 22
 کل بازدید : 243701
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3