پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
اخبار > کلاس آموزشی پیشگیری از سرطان جهت زنان شاغل در ادارات شهر یاسوج برگزار شد+ تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

در فرمانداری شهرستان بویراحمد؛

کلاس آموزشی پیشگیری از سرطان جهت زنان شاغل در ادارات شهر یاسوج برگزار شد+ تصاویر

مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، گفت: با حضور جمعی از بانوان شاغل در ادارات شهر یاسوج کلاس آموزش پیشگیری از سرطان های پستان، دهانه رحم و روده بزرگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ اقدس هادی پور، افزود: واحد سلامت خانواده در راستای آموزش پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر کارکنان دولت، طی هماهنگی با فرمانداری شهرستان بویراحمد، اقدام به آموزش پیشگیری از سرطان های شایع در بانوان جهت زنان شاغل در ادارات شهر یاسوج نمود.

وی اظهار داشت: با توجه به نقش بسزای مادران در سلامت خانواده و جامعه، سه سرطان روده بزرگ، پستان و دهانه رحم جهت شرکت کنندگان آموزش های لازم ارائه شد.

هادی پور با اشاره به اینکه سرطان پستان، شایعترین سرطان در بین خانم ها است، ادامه داد: این بیماری نه تنها شایعترین سرطان در زنان هست، بلکه یکی از مهمترین علت مرگ و میر در زنان سنین بین 35 تا 55 ساله را نیز تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: در این کلاس آموزشی، نحوه خود آزمایی سینه و زمان انجام آن به زنان کارمند ارائه شد.

هادی پور در خصوص سرطان دهانه رحم، اظهار داشت: سرطان دهانه رحم دومین سرطان شایع در زنان است.

وی با بیان اینکه سرطان دهانه رحم در زنان قابل پیشگیری است، افزود: زنان می توانند با غربالگری منظم و مرتب این نوع سرطان را مهار کنند.

وی اذعان داشت: با انجام نمونه گیری پاپ اسمیر (نمونه سلولی گردن رحم)، می توان سرطان دهانه رحم را در مراحل زودرس شناسایی کرد.

هادی پور با بیان اینکه سرطان روده بزرگ در این کلاس آموزشی جهت شرکت کنندگان ارائه شد، ادامه داد: سرطان روده بزرگ بیماری خاموشی است که باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه سرطان روده بزرگ از دیگر سرطان ها در ایران است، افزود: شرکت کنندگان در این کلاس آموزشی به علائم و نشانه های سرطان روده بزرگ و همچنین زمان مراجعه به پزشک آشنا شدند.

به گزارش وب دا؛ با همکاری فرمانداری شهرستان بویراحمد، کلاس آموزش پیشگیری از سرطان های پستان، دهانه رحم و روده بزرگ با حضور جمعی از زنان شاغل در ادارات شهر یاسوج در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بویراحمد برگزار شد.7-15-142

خبر: مهران قاسمی١٠:٤٧ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53526
 بازدید امروز : 99
 کل بازدید : 248816
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4