پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
اخبار > معاینات ارزیابی بیش از 90 درصد دانش آموزان گروه هدف در شهرستان بویراحمد


  چاپ        ارسال به دوست

معاینات ارزیابی بیش از 90 درصد دانش آموزان گروه هدف در شهرستان بویراحمد

مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، گفت: در سال تحصیلی گذشته (97-96)، 92 درصد از دانش آموزان گروه هدف مورد معاینات ارزیابی مقدماتی، قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد؛ محبوبه عبدی زاده، افزود: در مراقبت های بهداشتی و درمانی دانش آموزان، برای شناسایی برخی از بیماری و نقایصی مانند اختلالات رشد، مشکلات بینایی و شنوایی، بیماری های لثه و پوسیدگی دندان، گواتر و کم خونی، اختلالات رفتاری، انحراف ستون فقرات و اختلالات عملکرد دستگاه های بدن، معاینات غربالگری به صورت سالانه انجام می شود.

 وی با بیان اینکه معاینات غربالگری، شامل معاینات پزشکی و ارزیابی مقدماتی دانش آموزان بوده و نتایج آن در شناسنامه سلامت دانش آموز، ثبت می شود، ادامه داد: با پایان سال تحصیلی 97-96، شاخص های واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در شهرستان بویراحمد، جمع آوری شد.

عبدی زاده یکی از مهمترین شاخص های این واحد را معاینات ارزیابی اولیه دانش آموزان گروه هدف(شامل پایه های اول، چهارم، هفتم و دهم)  دانست و عنوان کرد: در سال گذشته این آمار در شهرستان بویراحمد به 92 درصد، رسیده است.

وی اذعان داشت: در سال تحصیلی 97-96 در شهرستان بویراحمد؛ توزیع قرص آهن بین دانش آموزان دختر متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت 100 درصد انجام شده که با نظارت مراقبین سلامت و مربیان بهداشت مدارس این قرص ها، مصرف شده اند.

عبدی زاده خاطر نشان کرد: از آنجایی که بعضی از دانش آموزان با بيماري هاي زمينه اي متولّد مي شوند، بنابراین ممکن است بهترين زمان براي تشخيص اين بيماري ها و جلوگيري از وخيم تر آنها، دوران مدرسه و ارزيابي سلامت آنان باشد.5-7
٠٩:٠٢ - سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٢٨٩    /    تعداد نمایش : ١٩٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53518
 بازدید امروز : 45
 کل بازدید : 248762
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1