پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
اخبار > برگزاری کمیته بیماری های منتقله از آب و غذا در یاسوج


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیته بیماری های منتقله از آب و غذا در یاسوج

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری کمیته بیماری های منتقله از آب و غذا با حضور مسئولین واحدهای این مرکز، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد؛ دکتر محسن مرادی افزود: از آنجائیکه شیوع بیماری های روده ای در فصل تابستان افراد مختلف جامعه را تهدید می کند، بنابراین اهمیت به این موضوع از لحاظ بهداشتی بسیار حساس است.

وی اذعان داشت: بررسی منابع و مخازن آب روستاها به خصوص روستاهای چین، لوداب، آبمورد، مارگون و دمچنار از لحاظ بهداشتی و کلرزنی این منابع و مخازن، از مهمترین مصوبات این کمیته بود.

وی با اشاره به اینکه بررسی شکستگی های احتمالی لوله های آب شرب در دستور کار این کمیته قرار گرفت، عنوان کرد: مقرر شد بیماریابی به صورت فعال توسط تیم سلامت مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در مناطق مختلف این شهرستان، صورت گیرد.

دکتر مرادی ادامه داد: از آنجایی که بهداشت فردی و آموزش بهداشت عمومی و ضدعفونی کردن صحیح میوه جات و سبزیجات از اهمیت بالایی برخوردار است، مصوب شد کارشناسان بهداشت و بهورزان در این زمینه آموزش های لازم را جهت عموم، ارائه نمایند.

وی یادآور شد: برگزاری کارگاه آموزشی «توانمندسازی طغیان» جهت کارکنان شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی لوداب، چین، آبمورد، دمچنار و مارگون، از دیگر مصوبات این کمیته بود.

به گزارش وب دا؛ کمیته بیماری های منتقله از آب و غذا با حضور سرپرست و مسئولین واحدهای مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد و با همت واحد مدیریت بحران و کاهش خطر بلایا این مرکز، برگزار شد.5١١:٢٨ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53519
 بازدید امروز : 46
 کل بازدید : 248763
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1