منوی مرکز بهداشت
اخبار > شناسایی 26 بیمار از 46 بیمار مثبت کووید 19 بویراحمد و 3 بیمار دنا توسط مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد


  چاپ        ارسال به دوست

شناسایی 26 بیمار از 46 بیمار مثبت کووید 19 بویراحمد و 3 بیمار دنا توسط مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد به تشریح عملکرد و اقدامات  این مرکز در شهرستان بویراحمد از بدو ورود ویروس کووید 19 به کشور تا تاریخ 4/1/99 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد: دکتر محمد یزدان پناه اظهار داشت: از ابتدای تایید رسمی خبر ورود کووید 19 به کشور توسط وزیرمحترم  بهداشت، مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در راستای سیاست های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، برنامه هایی را جهت پیشگیری و کنترل این بیماری در سطح شهرستان تدوین و اجرا نموده است، که در این بخش به عملکرد دو واحد بیماریها و گسترش از زیرمجموعه این مرکز می پردازم و در خبرهای بعدی نیز عملکرد سایر واحد ها را شرح خواهم داد.

وی افزود: از ابتدا مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد تصمیم به تجهیز و راه اندازی 3 ایستگاه غربالگری کووید 19 از مسافران در مبادی ورودی به شهر یاسوج گرفت و این مهم را یکی پس از دیگری به اجرا گذاشت و البته در ادامه، بسیج حامعه ی پزشکی و هلال احمرشهرستان بویراحمد نیز به میدان آمدند و دراین امر مهم شهرستان بویراحمد را همراهی و همکاری می کنند.

 وی ادامه داد: ایستگاه غربالگری پل کتا در حوزه ی دنا با توجه به اهمیت موضوع،  طبق نظر سرپرست محترم دانشگاه علوم پزشکی، به شهرستان بویراحمد واگذار شد تا در کنار مدیر شبکه دنا، این کار نیز به خوبی اجرا شود، که از ابتدای برپایی ایستگاههای غربالگری تاکنون چهل و پنج هزار 223 نفر غربالگری شده اند و از این تعداد، 62 نفر مشکوک بوده که به مرکز تعیین شده ارجاع داده شدند.

وی عنوان نمود: تیم سیار جهت غربالگری در منازل سطح شهر نیز از واحد بیماری های شهرستان بویراحمد تشکیل شد که  تعداد 128 نفر غربالگری شده و 8 نفر مشکوک به سطح تعیین شده ارجاع داده شده است.

 وی خاطرنشان کرد: تیم سیار نیز جهت غربالگری مسافران فرودگاه مشخص و در روزهایی که پرواز داریم در فرودگاه مستقر میشوند و غربالگری مسافران را انجام می دهند.

سرپرست مرکز بهداشت بویراحمد، ادامه داد:  از 46 بیمار شهرستان بویراحمد، 26 مورد و هر سه مورد بیمار شهرستان دنا نیز توسط واحد بیماریهای شهرستان بویراحمد شناسایی و ثبت شده است که این خود بیانگر عملکرد بی نظیر و شایسته ی پرسنل واحد بیماری های مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در نمونه گیری صحیح و شناسایی افراد کووید19 مثبت است.

دکتر یزدان پناه اذعان داشت: از بیماران قطعی کرونا ویروس بستری در بیمارستان، 3 نمونه و در فواصل زمانی معین ارسال می گردد،  نمونه گیری ،ارسال نمونه ها به  آزمایشگاه های مرجع شیراز و تهران، بررسی و تکمیل فرمهای اپیدمیولوژیک بیماران شناسایی شده شهرستان بویراحمد و در نهایت ثبت در پورتال وزارت بهداشت که توسط  مرکز بهداشت  شهرستان بویراحمد انجام می پذیرد.

وی ابراز داشت:  تا کنون 273 نمونه توسط کارشناسان بیماری های واگیردار شهرستان بویراحمد از بیماران بستری گرفته شده است.

در پایان دکتر یزدان پناه؛ علاوه بر پرسنل واحد بیماریها از تلاشه ای شبانه روزی واحد گسترش و امور هماهنگی شهرستان بویراحمد، جهت طراحی، برنامه ریزی، شیفت بندی، ارائه ی لیست تجهیزات مورد نیاز مراکز، ایستگاه ها و واحدهای زیر مجموعه مرکز بهداشت وچیدمان نیروهای مورد نیاز در این برنامه تشکر و قدردانی کرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

142-7

 


١٤:٥٢ - سه شنبه ٥ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خدمات مرکز
سخن مدیر
اطلاعیه ها «آرشیو اخبار»
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان بویراحمد است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج